via
via
BISS2017 taught students how to be cautious media users and creators
 Baltic International Summer School (BISS) in Vidzeme University of Applied Sciences (ViA) has ended successfully. ...
22.05.2017
BISS 2017 talks about the dangers of being clueless in media environment
    The 19th Baltic International Summer School has officially begun in Vidzeme University of Applied Sciences (ViA)....
12.05.2017
About BISS 2017
Are you interested in understanding the impact media have on our lives? Would you like to live a truly international...
02.03.2017
Openinig of BISS 2016
In Vidzeme University of Applied Sciences started 18th Baltic International Summer School In Valmiera, August 6th, by...
08.08.2016
Starptautiskā vasaras skolā sniegs ekonomikas attīstībai svarīgas zināšanas
News created - 11.02.2009

Trešdien, 11. februārī, Vidzemes Augstskola (ViA) uzsāks elektronisku pieteikumu pieņemšanu starpkultūru komunikācijas tematikai veltītajai 11. Baltijas Starptautiskajai vasaras skolai. Pieteikties aicināti studenti un profesionāļi, kam nepieciešamas zināšanas par veiksmīgu sadarbību ar dažādu Eiropas kultūru pārstāvjiem. Rīkotāji arī aicina potenciālos sadarbības partnerus atbalstīt vasaras skolas norisi.

Vasaras skolas nosaukums „Austrumi, mēs, rietumi: meklējot līdzīgo un atšķirīgo Eiropas valstu kultūrās”. Tā notiks Valmierā no 1. līdz 19. jūlijam. Potenciālajiem dalībniekiem iespējams pieteikties arī stipendijām. Pieteikuma anketa meklējama mājas lapā: http://biss.va.lv. Dalībnieku pieteikšanās ilgs līdz 1. aprīlim (pretendentiem uz stipendijām) un 15. maijam (pārējiem pretendentiem).

„Jaunākie notikumi gan valsts, gan globālajā mērogā vēl un vēlreiz apliecina, cik trāpīgi šogad esam izvēlējušies vasaras skolas tematiku,” atzīst ViA rektore Dr. hist. Vija Daukšte. „Ekonomisti un tirgus analītiķi norāda, ka Latvijas vienīgais ceļš uz ekonomisko grūtību pārvarēšanu un labklājību ir eksporta veicināšana. Savukārt veiksmīgas eksporta preces vai pakalpojuma izstrādei un pārdošanai, pirmkārt, nepieciešamas plašas zināšanas par potenciālo eksporta tirgu ekonomiku, kultūru un sabiedrību. Tātad starpkultūru komunikācijas prasmes un iemaņas šobrīd ir īpaši būtiskas un nepieciešamas.”

Baltijas Starptautiskā vasaras skola ir uzskatāma par ļoti veiksmīgu eksporta produktu, ar augstu pievienoto vērtību. Vasaras skola ir veids, kā popularizēt ne tikai ārvalstu studentiem Latviju, bet arī mūsu pasniedzējus, jaunākos kultūras un sociālos projektus un zināšanas kopumā. Vidzemes Augstskola meklē potenciālos sadarbības partnerus un pasākuma atbalstītājus, jo ekonomiskās krīzes apstākļos ir vispiemērotākais laiks jaunu zināšanu un kompetenču gūšanai.

Baltijas starptautiskajā vasaras skolā (Baltic International Summer School) līdz šim ir piedalījušies 347 studenti no 54 valstīm, ieskaitot ASV, Krieviju, Igauniju, Lietuvu, Vāciju, Japānu, Ķīnu, Portugāli, Lielbritāniju, Meksiku, Moldovu, Bulgāriju, Baltkrieviju un citas. Baltijas Starptautiskā vasaras skola ir ikgadējs un viens no nozīmīgākajiem Vidzemes Augstskolas starptautiskās sadarbības projektiem, popularizējot augstskolu, Valmieru un Latviju visā pasaulē. Šogad vasaras skola notiks jau 11. reizi.	
 

top UP
Vidzemes Augstskola © 2006-2017